Klient

Fundacja Rozwoju Społecznego Demos

 

Wyzwanie

Esej pedagoga i wychowawcy poświęcony kondycji dziecka we współczesnym świeciezdominowanym przez „dyktat popkultury”. Książka o roli dorosłego: rodzica, opiekuna, wychowawcy, którą jest nie tylko zaspokajanie potrzeb materialnych młodego człowieka, ale wprowadzanie go w świat wartości społecznych, mimo własnego zagubienia. Wyraz osobistych przekonań autora i poglądy środowiska wychowawczego skupionego wokół krakowskiego centrum młodzieży „U Siemachy”, z którym jest związany.

 

Realizacja

Projekt graficzny książki i okładki, redakcja i korekta tekstów, skład książki i przygotowanie do druku.

 

Inspiracje

„Możesz! Dasz radę! Potrafisz!”. Jedną z podstawowych ról wychowawcy, o których pisze Andrzej Augustyński, jest pokazywanie, że dzięki odważnym pomysłom i wysiłkowi można w życiu osiągnąć wszystko, co człowiek sobie wymarzy. Głęboko wierzy, że człowiek potrafi wznieść się znacznie wyżej„niż choćby najbardziej wyrafinowana konsumpcja. Jest bowiem usposobiony do bycia twórcą”. Autor postuluje wyzwolenie tych sił twórczych w przestrzeni współczesnego podwórka, wbrew łatwym rozwiązaniom kultury masowej symbolizowanej przez tytułową coca-colę. Z ukłonem w stronę tradycyjnych, trudniejszych wartości.

Zależało nam na tym, by podkreślała to forma wydawnicza książki. Dlatego zdecydowaliśmy się na klasyczną kolumnę tekstu i typografię – kształt czcionki i jej podstawowy kolor: czerń uzupełnioną czerwienią. Przekształcone i niestandardowe litery na okładce wykorzystują powiększone odbitki czcionek z klasycznego druku typograficznego, mosiężnej ruchomej czcionki introligatorskiej. Odwołują się zatem do przeszłości i tradycji, a jednocześnie łamią nowoczesne szablony i schematy. Wywracają modne standardy, by dzięki drobnej zmianie, stworzyć coś nowego, twórczego.

Coca-kocha-Cole Coca-kocha-Cole2чехунов денис николаевич харьков фотовизовый центр германии в красноярске официальный сайтбежевые лодочки на шпилькес чем носить бежевые лодочкизаболевания десен у детейпоисковых выдачаバリアフリー住宅リフォームноутбуки магазинкак избавиться от зубной болиpacking cargo

Jordan Scarlett Jersey